stwardnienie rozsiane

Co to ? To nieuleczalna choroba ośrodkowego układu nerwowego, niestety lekarze nie są pewni co ją wywołuje.

Co jeszcze można powiedzieć o tej chorobie? Na temat SM.

Wikipedia o zespole Devica

Zespół Devica (zapalenie rdzenia i nerwów wzrokowych1, ang. Devic syndrome, Devic's disease, neuromyelitis optica) ? rzadka choroba, w której własny układ odpornościowy atakuje rdzeń kręgowy i nerwy wzrokowe.
Powoduje to zapalenie rdzenia i nerwów wzrokowych i w konsekwencji ich demielinizację.
Zespół Devica jest często mylony z początkami stwardnienia rozsianego (SM), jednak wymaga odmiennego leczenia. Zmiany powodują: osłabienie mięśni lub paraliż nóg lub rąk, utratę czucia, zaburzenia widzenia aż do ślepoty, głównie jako spadek ostrości widzenia lub dysfunkcji pęcherza moczowego, jelit.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Devica

Choroby nie do wyleczenia

stwardnienie rozsiane Nigdy nie wiadomo kiedy zachorujemy na jakąś chorobę i zawsze powoduje to jakiś problem niezależnie od tego jaka to będzie choroba. Najgorzej jeżeli zachorujemy na taką, której nawet współczesna medycyna nie jest w stanie wyleczyć.
Jedną z takich nieuleczalnych chorób jest stwardnienie rozsiane, inaczej zwane w skrócie SM. Najważniejsze jednak to nie poddawać się i próbować różnych metod leczenia tej choroby, a z pewnością znajdziemy taka, która będzie dla ans najskuteczniejsza.
W przyszłości być może uda się znaleźć jakieś lekarstwo, a do tego czasu warto powstrzymywać rozwój choroby najdłużej jak się da.

Cytat z Wikipedii o przebiegu stwardnienia rozsianego

Przebieg choroby jest trudny do ustalenia na początku choroby.
Możliwe jest zatrzymanie się procesu chorobowego jak również dalszy powolny postęp schorzenia.
Opisano kilka wzorców przebiegu choroby, a oparte są one na podstawie dotychczasowego jej przebiegu.

Rozróżnienie to jest ważne nie tylko ze względu na diagnozę ale także z uwagi na sposób leczenia i ocenę możliwości odpowiedzi leczniczej.

W 1996 roku Narodowe Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego w USA wyróżniło następujące postacie przebiegu SM.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnienie_rozsiane#Przebieg_choroby.
Dodane: 12-10-2016 06:07

Tagi: medycyna leczenie stwardnienie rozsiane choroba SM

Widok do druku:

stwardnienie rozsiane