używane nike

Czy warto kupić ? Pewnie, tylko jeżeli są dobrej jakości i wyglądają jak nowe. W ten sposób mamy możliwość zaoszczędzić na prawdę niezłą sumę.
Wpis o ciucholandzie.

Krótko na temat podkoszulku z Wikipedii

Podkoszulek (podkoszulka) ? element odzieży, noszony najczęściej przez mężczyzn.
Zasadniczo zaliczany jest do bielizny i w podstawowym zastosowaniu noszony bywa pod koszulą (stąd nazwa).

Klasyczny podkoszulek, zazwyczaj z cienkiej białej bawełny, okrywa jedynie tors, nie ma rękawów i ma dość głębokie wycięcie pod szyją; nieco przypomina swym kształtem dużą literę A, przez co w krajach anglojęzycznych nazywany często A-shirt, w odróżnieniu od T-shirt.

Czasem podkoszulki wykonywane są nie z jednolitej tkaniny bawełnianej, tylko np.

z siatki o dość dużych oczkach.

Istnieją także podkoszulki z długim rękawem, noszone pod koszulę dla ochrony przed zimnem. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podkoszulek

Wikipedia i galanteria

Galanteria ? najczęściej tym terminem są określane niewielkie wyroby mające charakter zdobniczy lub dodatkowy do odzieży.
Pierwotnie, jako uzupełnienie ubraniowe, wytwarzane były ze skóry i tkanin w połączeniu z ozdobami, jak np.

kamieniami, metalami drogocennymi i in.

Przykładem mogą być wstążki, koronki, rękawiczki, paski, torebki itp.

Rozróżnia się dla tego typu przedmiotów galanterię damską i męską.

Wyroby te są sprzedawane w sklepach galanteryjnych, potocznie nazywanych skrótowo i nieprecyzyjnie galanteriami. Termin ten jest również używany w odniesieniu do innych drobnych uzupełniających lub dodatkowych wyrobów powstających w związku z podstawową produkcją jakiejś branży przemysłowej albo jako dodatki do konkretnych wyrobów przemysłowych.

Może to być np.
galanteria metalowa, samochodowa, mleczarska, wędliniarska i in. Określenie to jest też stosowane w obszarze stosunków międzyludzkich i oznacza wyszukaną uprzejmość, zwłaszcza wobec kobiet.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galanteria

Definicja ciucholandu w Wikipedii

używane nike
Ciucholand (także: bublownia, ciuchland, lumpeks, lumpex, szmateks, szmatland, Second-hand1) ? rodzaj sklepu, gdzie sprzedawana jest używana odzież2 w niskiej cenie3.

Najczęściej sprowadzaną z zagranicy, powstała z połączenia potocznie używanego określenia ubrania (ciuch) i angielskiego słowa land (oznaczającego kraj, teren), czasem wchodząca w skład szyldu sklepowego. Tego typu placówki handlowe można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście (choć nie tylko), często jest to sporych rozmiarów hala z koszami oraz wieszakami, wypełnionymi odzieżą i innymi produktami krawieckimi.

W ciucholandach prowadzi się sprzedaż na wagę oraz na sztuki ? dana część garderoby zostaje wówczas wyceniona.
Bardzo często odzież jest wstępnie sortowana i część sprzedawana jest na sztuki, a reszta na wagę. Zwykle stosuje się również zróżnicowanie cen ? towar najdroższy jest w dniu dostawy, a tanieje w miarę "przebierania". Bardzo często w ostatni dzień przed dostawą, ceny spadają do poziomu cen hurtowych. Jest to popularny sposób na pozbycie się zalegającego towaru w sklepie Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand.
Dodane: 16-10-2016 11:25

Tagi: styl ciuchy moda używane ubranie nike ciucholand

Widok do druku:

używane nike