Odprowadzanie deszczu z ogrodu jest bardzo ważną częścią każdego domu. Inwestując w rynny dobrze jest kupować je w wyspecjalizowanych miejscach, np. .

Dzisiaj o rynnach i wodzie z dachu.

Zadania rynien domowych

rynna kanion wavin rybnikPodstawowym sposobem na odprowadzanie wody z dachu jest montaż przydomowych rynien.

Czasami nadmiar wody gromadzącej się na dachu, zwłaszcza z topniejącego śniegu, jest usuwany przez strażaków, którzy przy okazji podpowiadają właścicielowi domu, w jaki sposób może jeszcze usprawnić cały proces odprowadzania wody z dachu.

Same rynny mogą być umieszczane zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią.
Zaletą rynien umieszczanych na ziemi jest fakt, że w razie potrzeby sam właściciel domu może je wyciągnąć, a tym samym umożliwić przejazd jakiemuś pojazdowi przez teren posesji, poza tym może sam dokonać wymiany wadliwych rynien. Natomiast rynny umieszczane pod ziemią w ogóle nie zajmują miejsca na posesji i odprowadzają wodę bezpośrednio do gruntu.

Montaż rynien przy domu

Budowa nowego domu odbywa się według wcześniej przygotowanego planu, który może być ewentualnie nieznacznie modyfikowany przez pracowników biura projektowego.
Jednym z ważnych elementów każdego domu jest jego hydroizolacja, która w pełni powinna zabezpieczać dom przed powstawaniem w nim wilgoci.

Jednak sama hydroizolacja nie wystarcza i każdy dom powinien być wyposażony w dobry system odprowadzania wody z dachu.

Służy temu sam rodzaj zamontowanego dachu oraz dobór odpowiednich rynien, które będą w stanie skutecznie odprowadzać wodę spływającą z dachu.

Montażem takich rynien mogą zająć się budowlańcy lub sami właściciele domu w zależności od tego, jakiego rodzaju rynny mają zostać zamontowane.

O kanalizacji - Wikipedia

rynna kanion wavin rybnik
Kanalizacja ? system rur, koryt, kolektorów służący do odprowadzania ścieków sanitarnych (kanalizacja sanitarna), deszczowych (kanalizacja deszczowa) lub sanitarnych i deszczowych (kanalizacja ogólnospławna). Inne rodzaje kanalizacji to naprzykład kanalizacja kablowa (teletechniczna) służąca do umieszczania w niej przewodów telekomunikacyjnych, energetycznych czy sygnałowych. Rozróżnia się kanalizację wewnętrzną i zewnętrzną.
W niektórych aglomeracjach miejskich o ciasnej zabudowie (np.

Palma de Mallorca) stosowana bywa również kanalizacja do odprowadzania odpadów stałych (śmieci) w postaci rozdrobnionej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kanalizacja.

Dodane: 19-10-2016 05:00

Tagi: rybnik budownictwo rynna rynny dach odprowadzanie wody

Widok do druku:

rynna kanion wavin rybnik