szybalski-stomatologia.pl

Nikt z pewnością nie lubi chodzić po lekarzach, jak to się popularnie mówi.
Najbardziej znienawidzonym jednak fachowcem w dziedzinie medycyny jest niewątpliwie Stomatolog.
Słowo to wzbudza powszechny strach u wielu osób.
Jeszcze jak słyszą słowo wyrywanie, nie jeden albo ucieka prosto z fotela dentystycznego, albo nie zamierza się wcale tam wybrać. Robi to dopiero, jak ból zęba osiągnie swoje apogeum i jest on na tyle silny, że nogi same podążają w kierunku najbliższego gabinetu stomatologicznego.
Dentysta, ani gabinet dentystyczny nie są tacy straszni, jak mogłoby się wydawać.

W dobie dzisiejszych technologii są metody pozwalające na bezbolesne usuwanie zębów.

To nie to, co w latach ubiegłego wieku, że nie było dostępnych wielu rozwiązań.
Zmieniła się także obsługa.
jeżeli więc masz problem, a jest on już na tyle poważny, że wymaga interwencji lekarskiej, to nie ma na co czekać. Trzeba udać się do dentysty i szybko pozbyć się niewygodnej dla nas sytuacji.

Odwagi lub jak też mówią żołnierze do boju.W życiu niemal każdego rodzica nadchodzi ten czas, kiedy trzeba zabrać dziecko na pierwszą wizytę u dentysty.

Niezależnie od tego, czy jest to jedynie wizyta kontrolna, czy wizyta podczas której będzie przeprowadzane leczenie, warto odpowiednio się do niej przygotować.
Pierwsza wizyta u lekarza stomatologa może wiązać się z lękiem dziecka przed nieznanym, dlatego niektóre gabinety stomatologiczne oferują specjalną wizytę adaptacyjną, która pozwoli dziecku oswoić się z tematem.
Ponadto na pierwszą wizytę naszego dziecka u dentysty, warto wybrać przyjaznego specjalistę, który rozumie potrzeby swoich pacjentów, w tym nawet tych najmłodszych.
Przed wejściem do gabinetu rodzic powinien uświadomić dziecko, że lekarz stomatolog jest po to, żeby pomagać ludziom i leczyć ich zęby.

Z właściwym podejściem rodzica do tematu, lęk przed pierwszą wizytą u dentysty będzie mniejszy, co może zapobiec niepotrzebnemu stresowi oraz mniejszą obawą przed kolejnymi wizytami w przyszłości, już w dorosłym życiu.Niektóre gabinety stomatologiczne oferują usługę Digital Smile Design, która po przetłumaczeniu dosłownie oznacza Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu.

Digital Smile Design, w skrócie DSD, polega na projektowaniu uśmiechu na podstawie fotografii portretowej.
Taka koncepcja projektowania uśmiechu na podstawie fotografii pozwala na precyzyjne zaplanowanie leczenia oraz uzyskanie określonych rezultatów.

Jest to z pewnością bardzo przydatne narzędzie we współczesnej stomatologii.

Do przeprowadzenia DSD potrzebne jest przeprowadzanie obszernego wywiadu z pacjentem, poznanie jego potrzeb oraz wyobrażeń o uśmiechu.

Jedną z wielu zalet Cyfrowego Projektowania Uśmiechu jest to, że pacjent bierze czynny udział w tym procesie.

Pacjent posiada możliwość zobaczenia rezultatów leczenia estetycznego, jeszcze przed jego rozpoczęciem, co pogłębia zaufanie pacjenta i pozwala na bezproblemowe przeprowadzenie leczenia. Skorzystanie z opcji Digital Smile Design niesie ze sobą wiele korzyści, warto więc być świadomym istnienia takiej opcji.Odwiedzanie stomatologa powinno się odbywać przynajmniej raz w roku - i to w zasadzie u ludzi nie cierpiących na żadne dentystyczne schorzenia.
Oczywiste jest jednak, że człowiek udaje się do takiego specjalisty dopiero w momencie, w którym czuje, że ma problem i musi go jak najszybciej naprawić.

Dentysta oczywiście zajmie się problemem, a gabinet dentystyczny będzie otwarty na nasze kolejne wizyty, jednakże dużo prościej by było, gdybyśmy po prostu pamiętali o swoim zdrowiu regularnie, a nie tylko od święta.

Dobrze jest kontrolować swoje uzębienie, bo zęby stałe są niezwykle cenne, a czym jesteśmy starsi, tym bardziej narażamy się na ich degradację, a co za tym idzie, wymianę na sztuczne.

Niezwykle ważna jest też codzienne higiena uzębienia, a bez konsekwencji w działaniu raczej nie mamy szans na bycie wolnym od ubytków uzębienia, bez którego człowiek nie da sobie rady w codziennym funkcjonowaniu.
Poza wszystkim, ubytki bolą, a kiedy ząb okaże się poważnie chory, to my też zdecydowanie tacy będziemy.Nie trzeba przeprowadzać specjalistycznych badań, by wiedzieć, że prawie każdy boi się tego, czym zajmuje się dentysta.
Udowodniły to zresztą liczne ankiety, z których wysunięto wniosek, że już co drugi Polak nie zajmuje się leczeniem swojego uzębienia ze względu na zbyt duży strach.

Nie jest to oczywiście dobra informacja.

Fobie zawsze są czymś złym, ale należy o nich mówić głośno, zwłaszcza gdy tyczą się obawy przed rzeczami, których nie wolno w życiu unikać. A gabinet dentystyczny po prostu trzeba odwiedzać - czy się tego chce, czy nie. Ten, kto z powodu swojej głęboko rozwiniętej fobii całkowicie zrezygnuje z leczenia zębów, najprawdopodobniej prędzej czy później po prostu je straci, o ile już u niego nie doszło do takiej sytuacji.
Ciężko jednak zwalczyć pewne utarte w społeczeństwie przekonania.
Skoro dla większości ludzi stomatolog jest osobą wywołującą lęk, to mimowolnie przekazują oni ten pogląd innym.

Fobie należy jednak zwalczać i jak najbardziej da się to zrobić.

Czasami niezbędna jest po prostu pomoc dobrego terapeuty.szybalski-stomatologia.pl .
Dodane: 01-03-2020 10:55

Widok do druku:

szybalski-stomatologia.pl