Woda i jej oczyszczanie

y życia na Ziemi. Z punktu widzenia biochemicznego jest bardzo ciekawym obiektem badania, bo ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, tylko czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu? Polska jest jest

Dodane: 30-09-2016 07:40
Woda i jej oczyszczanie Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Polska - kraj deficyty wody

Woda - najważniejsza rzecz na świecie. Bez wody nie byłoby życia na Ziemi. Z punktu widzenia biochemicznego jest bardzo ciekawym obiektem badania, bo ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, tylko czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania lasów, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Oszczędzanie wody jest proste

Zdaję sobie sprawę, że wielu ma alergię na słowo "ekologia" lub "ekolodzy". Jednak dobrze byłoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który eksploatujemy.

Jest parę sposobów na oszczędzanie wody, które wcale nie oznaczają wielkich wyrzeczeń. Jednym z podstawowych jest zamontowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, ale wody płynie mniej. Można też częściej brać prysznic, zamiast kąpieli.


Ogród - kosztowna przyjemność?

Zostańmy przy kwestiach finansowych. Urządzanie ogrodu to bardzo ciężka praca, na którą mało kto ma chęci i czas. Jednak z poprzedniego wyliczenia wynika, że jeśli marzymy o posiadaniu własnego ogrodu, lub chociażby ogródka, a nie mamy odpowiedniego przekonania, to przyjdzie nam za to całkiem sporo zapłacić. Oczywiście cena jest uzależniona głównie od tego, jak bardzo ten ogród ma być "bezobsługowy". Przecież bez automatycznego systemu nawadniania da się żyć. Bez niewątpliwie cieszących oko, aczkolwiek wymagających, roślinek również. Nie poddawajmy się patrząc na takie wyliczenia, tylko skalkulujmy nasze priorytety. Być może na początek wystarczy nam tylko trawnik i skalniak, a później dojrzejemy (lub nasze portfele dojrzeją) do czegoś więcej? A może odkryjemy jednak w sobie pasję ogrodnika i poradzimy sobie ze wszystkim samodzielnie? W końcu internet jest pełny szybkich do znalezienia informacji, nie trzeba być ogrodnikiem, wystarczy poświęcić trochę wysiłku na zdobycie informacji. No i taki własnoręcznie zaaranżowany ogród na pewno da nam dużą satysfakcję.© 2019 http://to.karpacz.pl/